{{ctrl.notification}}
با کدام شرکت هواپیمایی داخلی سفر کنیم؟

سفرهای هوایی این روزها به جزء لاینفک زندگی روزمره ما تبدیل شده‌اند و زمانی که حرف از سفر پیش می‌آید اولین کاری که به ذهن می‌رسد رزرو بلیط هواپیما است. ایرلاین‌های داخلی متعددی در این راستا به ارائه خدمت به مسافرین می‌پردازند و در طی سال‌های اخیر هر کدام از این شرکت‌های هواپیمایی به ویژگی خاصی شناخته شده‌اند.

پاسخ به این پرسش که بهترین ایرلاین داخلی برای سفرهای هوایی کدام است، بسته به مسافرین و هدف آن‌ها از سفر متفاوت می‌باشد. برخی از تاخیر در پرواز و معطلی در فرودگاه کلافه می‌شوند؛ برای دیگری امنیت در پرواز حرف اول را می‌زند. عده‌ای هم سفر با ناوگان هوایی به روز و مجهز را ترجیح می‌دهند. 

در این مقاله ایرلاین‌های داخلی کشور را از جهات مختلف بررسی کرده و برترین آن‌ها را معرفی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

بهترین شرکت هواپیمایی ایران کدام است؟

ایران چند شرکت هواپیمایی دارد؟

پرفعالیت ترین و محبوب‌ترین شرکت‌های هواپیمایی ایران در حال حاضر 18 شرکت می‌باشد، که برخی از آن‌ها از ادغام ایرلاین‌های کوچک‌تر در سال‌های گذشته تشکیل شدند و به ارائه خدمت به مسافرین مشغول‌اند.

باسابقه‌ترین و قدیمی‌ترین ایرلاین داخلی، شرکت هواپیمایی ایران ایر (هما) است و بعد از آن به ترتیب شرکت هواپیمایی ایران ایر تور، شرکت هواپیمایی آسمان، شرکت هواپیمایی کیش ایر، شرکت هواپیمایی ساها، شرکت هواپیمایی ماهان، شرکت هواپیمایی کارون، شرکت هواپیمایی کاسپین، شرکت هواپیمایی قشم ایر، شرکت هواپیمایی تفتان، شرکت هواپیمایی زاگرس، شرکت هواپیمایی تابان، شرکت هواپیمایی معراج، شرکت هواپیمایی آتا، شرکت هواپیمایی اترک، شرکت هواپیمایی سپهران، شرکت هواپیمایی پویا ایر و شرکت هواپیمایی وارش قرار دارند.

هرچند که قدمت و تجربه ایرلاین و سابقه درخشانی که از خود به جا گذاشته است، نقش بسیار زیادی در محبوبیت آن‌ها دارد، اما در سال‌های اخیر شرکت‌های هواپیمایی زیادی با ناوگان باکیفیت و تکنولوژی‌های جدید شروع به فعالیت کرده‌اند که خدمات شایسته‌ای را به مسافرین ارائه می‌دهند و توانسته‌اند محبوبیت زیادی را کسب کنند.

بنابراین بهتر است رتبه‌بندی بهترین ایرلاین‌های داخلی را براساس خدمات شرکت‌های هواپیمایی، به روز بودن ناوگان و رضایت مسافران از آن‌ها بررسی کنیم.

 

 

بهترین ایرلاین داخلی کشور: شرکت هواپیمایی ماهان

شرکت هواپیمایی ماهان یکی از مجهزترین ایرلاین‌های ایران است که مسیرهای داخلی و خارجی زیادی را تحت پوشش قرار می‌دهد و در بین مسافران به عنوان محبوب‌ترین شرکت هواپیمایی شناخته می‌شود.

شرکت هواپیمایی ماهان با ارائه خدمات به بهترین شکل و اطلاع رسانی‌های دقیق و به موقع در خصوص وضعیت پروازها، تاخیر و یا لغو احتمالی سفرهای هوایی خود از طریق ایمیل و پیامک، استفاده از ناوگان به روز و به کارگیری تکنولوژی و ابزارهای سرگرمی در پروازهای طولانی مدت (بالای سه ساعت) از جمله سیستم پخش DVD و MP3 به منظور تماشای فیلم و یا لذت بردن از موسیقی در حین پرواز، نقش بسزایی را در سیستم حمل و نقل هوایی کشور ایفا می‌کند.

بی دلیل نیست که مسافرین شرکت هواپیمایی ماهان با وفاداری کامل به این ایرلاین، تمام سفرهای هوایی خود را ترجیحا با پروازهای ماهان انجام می‌دهند.

شرکت هواپیمایی ماهان بهترین ایرلاین ایران

کم حادثه‌ترین ایرلاین داخلی کشور: شرکت هواپیمایی آتا

یکی از ملاک‌های بسیاری از مسافران برای انتخاب ایرلاین سفرهای هوایی، امنیت آن است. شرکت هواپیمایی آتا درطول سال‌های فعالیت خود به عنوان کم حادثه‌ترین شرکت هواپیمایی شناخته می‌شود که در حوادث غیرمترقبه معدودی که در پروازهای این ایرلاین اتفاق افتاده است هم هیچ تراژدی یا تلفات جانی اتفاق نیفتاده است. همچنین آتا در نظرسنجی برترین شرکت هواپیمایی ایران موفق به کسب رتبه چهارم شده است.

کم حادثه ترین ایرلاین ایرانی هواپیمایی آتا

قدیمی‌ترین و جدیدترین شرکت‌های هواپیمایی ایران: ایران ایر و کیش ایر

ایران ایر به عنوان اولین شرکت هواپیمایی ایران، فعالیت خود را شروع کرد و هنوز که هنوزه یکی از محبوب‌ترین ایرلاین‌های داخلی در بین مسافران است. ایران ایر با بروزرسانی سیستم حمل و نقل هوائی خود و به‌کارگیری پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های پروازی در اکثر هواپیمای این شرکت و برخورداری از ناوگان عظیم، موفق به کسب رتبه دومین شرکت هواپیمایی برتر کشور شده است.

اکثر مسافرین ایران ایر را به دلیل اطلاع رسانی به موقع و قوی در خصوص پروازها، فضایی زیاد صندلی‌ها، آسایش در حین پرواز، مهمانداران مجرب و کارآزموده و سرویس غذای با کیفیت انتخاب می‌کنند. برای مثال در هنگام خرید بلیط هواپیما مشهد تهران از این شرکت هواپیمایی مسافرین می‌توانند از بین سرویس‌های منوی غذایی، دریافت هدیه و یا سوغات‌هایی مانند زعفران، گل و ... یکی را به دلخواه خود انتخاب کنند.

قدیمی ترین شرکت هواپیمایی ایران: هواپیمایی ایران ایر (هما)

در مقابل کیش ایر یکی از جدیدترین و پیشرفته‌ترین ایرلاین‌های کشور است که از سطح کیفیت بالایی برخوردار است. با ممنوعیت استفاده از هواپیمای توپولف در پروازهای داخلی، در پی بخشنامه سازمان هواپیمایی کشوری، هواپیماهای جدید جایگزین دو فروند توپولف کیش ایر شدند و با این به روزرسانی خدمات این شرکت بهتر از قبل به مسافرین ارائه می‌گردد. شرکت هواپیمایی کیش ایر مجهز به یکی از بهترین سرویس‌های کترینگ در صنعت هوانوردی کشور، با بیش از بیست سال سابقه می‌باشد.

شرکت هواپیمایی کیش ایر: جدیدترین شرکت هواپیمایی ایران

منظم‌ترین ایرلاین کشور: شرکت هواپیمایی معراج

تاخیرهای گاه و بیگاه و معطلی در فرودگاه از دیگر عواملی هستند که در انتخاب یک ایرلاین تاثیرگذارند. اگر شما هم از تأخیر در پرواز و به هم خوردن برنامه‌ریزی‌هایتان فراری هستید، با شرکت هواپیمایی معراج سفر کنید تا خیالتان از بابت تاخیر و کنسلی پرواز راحت باشد. این ایرلاین در سال‌های گذشته با تاخیرهای کم و کوتاه به عنوان خوش قول‌ترین ایرلاین کشور شناخته شده است. گواهینامه مدیریت تداوم صلاحیت پروازی به عنوان اولین ایرلاین کشور و به پاس قدرت این ایرلاین در زمینه تعمیرات هواپیما، به شرکت هواپیمایی معراج اعطا شد.

منظم ترین ایرلاین ایران: شرکت هواپیمایی معراج

مدرن‌ترین ایرلاین کشور: شرکت هواپیمایی قشم ایر

شرکت هواپیمایی قشم ایر با 13 فروند هواپیما، یکی از ایرلاین‌های برتر کشور است. هرچند تعداد ناوگان زیادی در اختیار قشم ایر نمی‌باشد، اما با این وجود، محبوبیت زیادی را در بین مسافران پروازهای داخلی و خارجی به خاطر ارائه خدمات باکیفیت به دست آورده است.

مدرن ترین ایرلاین ایران: شرکت هواپیمایی قشم ایر

date_range دوشنبه 25 اسفند 1399 remove_red_eye 5429 بازدید favorite_border 0 chat 0
ثبت نظر
chat 0