{{ctrl.notification}}
بهترین زمان برای خرید بلیط ارزان هواپیما

یکی از سوال‌های اصلی که در هنگام خرید بلیط هواپیما با آن روبرو می‌شویم، این است که چه زمانی را برای رزرو پرواز انتخاب کنیم تا هزینه کمتری برای آن بپردازیم؟ گاهی با نزدیک شدن به تاریخ پرواز قیمت بلیط هواپیما تا حد چشمگیری کاهش می‌یابد و به اصطلاح می‌توانید بلیط لحظه آخری خود را با نرخ پایین‌تری تهیه کنید و بدین ترتیب در هزینه‌های سفر صرفه‌جویی کنید؛ اما این روش در تمام موارد صدق نمی‌کند و گاهی هر چه رزرو بلیط هواپیما را به تعویق بیندازید، قیمت آن با نزدیک شدن به پرواز بالاتر می‌رود.

در این پست می‌خواهیم ببینیم بهترین موقع برای خرید بلیط پروازهای داخلی و خارجی چه زمانی است؟ با مجله گردشگری راکوفلای همراه ما باشید.

ترفندهایی برای رزرو بلیط هواپیما ارزان

در گذشته و طبق یک قانون نانوشته کلی گفته می‌شد بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما 45 تا 50 روز قبل از پرواز است، اما این قانون همه جا صدق نمی‌کند. گاهی لازم است برای رزرو پروازهای خارجی که برنامه‌ریزی بلندمدت‌تری می‌طلبد، از حدود پنج تا شش ماه قبل بلیط خود را رزرو کنید تا هزینه کمتری پرداخت کنید.

 

بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما

یکی از بهترین و مهم‌ترین فاکتورهایی که در قیمت بلیط هواپیما تاثیر گذار است، این است که تاریخ سفر یک روز عادی است یا مناسبتی خاص مثل تعطیلات رسمی و اعیاد ملی و مذهبی! در ادامه به بررسی بهترین زمان برای تهیه بلیط در هر دو روزهای عادی و خاص می‌پردازیم.

بلیط لحظه آخری را چگونه رزرو کنیم؟

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما در روزهای عادی

قیمت‌گذاری برای بلیط هواپیما، اصول خاص خود را دارد. هرچند این قیمت بر اساس نرخ مصوب و استاندارد معمول است اما معمولاً در ابتدای عرضه، شرکت‌های هواپیمایی قیمت بالاتری برای نرخ پرواز پیشنهاد می‌دهند که با گذشت زمان و برای فروش بیشتر از این قیمت‌ها کاسته می‌شود و می‌توانید بلیط خود را با نرخ معقول‌تری رزرو کنید. بنابراین پیشنهاد ما این است که برای خرید بلیط پروازهای داخلی در روزهای عادی، که مناسبت و برنامه خاصی نیست، عجله‌ای نداشته باشید. اما این بدان معنا نیست که خرید بلیط را به ساعات و روزهای پایانی موکول کنید و پرواز پر شود و بلیط گیرتان نیاید. بهتر است وضعیت پرواز و روند تغییر قیمت و تعداد صندلی‌های قابل فروش هواپیما را تحت نظر داشته باشید تا در صورت مشاهده بهترین نرخ آن را رزرو کنید.

 

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما در تعطیلات و مناسبت‌های خاص

اگر تاریخ سفر شما به روزهای خاص، تعطیلات، اعیاد و به طور کلی روزهای پر رفت و آمد و به عبارتی دیگر "پیک سفر" برمی‌گردد، به هیچ وجه رزرو بلیط هواپیما را به لحظه آخر و روزهای نزدیک پرواز موکول نکنید. همان‌طور که می‌دانید تقاضا برای بلیط هواپیما در این روزها بسیار بالاست و هرچه به تاریخ موردنظر نزدیک‌تر می‌شوید، نرخ پرواز شما نیز بالاتر می‌رود و نه تنها نمی‌توانید بلیط ارزان قیمت به صورت لحظه آخری برای مسیر مورد نظر در اعیاد خاص پیدا کنید، چه بسا ظرفیت پرواز نیز پر شده و مجبور باشید با وسیله دیگر خود را به مقصد رسانده و یا کلا قید مسافرت را بزنید.

 

بهترین زمان برای خرید بلیط پرواز خارجی

 علاوه بر موارد گفته شده، در پروازهای خارجی می‌بایست به مناسبت‌ها و تاریخ سفر توجه خاصی داشته باشید. برای مثال نرخ بلیط هواپیما در ایام کریسمس و ماه ژانویه میلادی رشد چشمگیری دارد. همچنین برخی مناسبت‌های خاص مانند اعیاد سال نوی چینی، قمری، جشنواره‌ها و فستیوال‌های مختلف در جای جای دنیا باعث می‌شود مقصدهای خاصی در برخی فصل‌ها پرتردد و پرطرف‌دار شوند و این باعث گرانی بلیط هواپیما در این زمان‌ها خواهند شد.

برای خرید بلیط پروازهای خارجی می‌توانید از تخفیف‌های ویژه‌ای که برخی ایرلاین‌ها به صورت فروش فوق‌العاده اعلام می‌کنند، استفاده کنید و بلیط پرواز خارجی را با قیمت مناسب‌تری تهیه نمایید.

بهترین روز و ساعت هفته برای رزرو بلیط هواپیما

بلیط هواپیما ارزان صبح زود

از بهترین زمان‌هایی که می‌توانید بلیط ارزان‌تری برای سفر خود رزرو کنید، می‌توان به ساعات اولیه روز اشاره کرد. از آنجایی‌که معمولاً صبح زود تقاضا برای بلیط هواپیما کمتر است، پروازهای ارزان‌تری را می‌توانید رزرو کنید. همچنین با توجه به خلوتی فرودگاه در این زمان، عبور از مراحل امنیتی، تحویل چمدان و خروج از گیت‌ها بسیار سریع‌تر و راحت‌تر انجام می‌شود و احتمال تاخیر در پروازها نسبت به ساعت‌های میانی و شلوغ روز نیز کمتر است.

خرید بلیط لحظه آخری در فرودگاه

ارزان شدن بلیط هواپیما در روزهای وسط هفته

اگر تاریخ سفر برای شما اهمیتی ندارد و به عبارتی برنامه سفر شما انعطاف‌پذیر است، می‌توانید با انتخاب روزهای وسط هفته، سفر اقتصادی‌تری را تجربه کنید؛ در روزهای پایانی هفته، از چهارشنبه تا شنبه، بلیط هواپیما با نرخ بالاتری به فروش می‌رسد اما معمولاً اواسط هفته و به خصوص روزهای سه‌شنبه هر هفته بهترین زمان برای خرید بلیط ارزان هواپیماست.

 

در چه ماه‌هایی می‌توان بلیط هواپیما ارزان‌تری خرید؟

پاسخ به این سوال بستگی زیادی به مقصد سفر شما دارد؛ برای مثال در شهرهای جنوبی کشور، با شروع نیمه دوم سال رفته رفته از درجه حرارت و رطوبت هوا کاسته می‌شود و آب و هوای دل‌پذیر بهاری تازه از اواسط پاییز خود را نشان می‌دهد و جان تازه‌ای به سفرهای گردشگری این نواحی می‌بخشد. همین امر باعث می‌شود نرخ بلیط هواپیما و خدمات گردشگری در این مناطق در پاییز و زمستان به دلیل تقاضای زیاد بالاتر باشد. از این موضوع که بگذریم عمومأ، ماه‌های اردیبهشت، مهر، آبان و بهمن، بهترین زمان برای خرید بلیط ارزان هواپیماست.

بهترین زمان خرید بلیط پرواز داخلی ارزان

date_range شنبه 28 فروردین 1400 remove_red_eye 586 بازدید favorite_border 0 chat 0
ثبت نظر
chat 0