{{ctrl.notification}}

چطور کودکان را برای سفر با هواپیما آماده کنیم؟

هرچند سفر با کودکان مشکلات خاص خود را دارد اما این بدان معنا نیست که والدین آن‌ها باید قید سفر هوایی را بزنند؛ بلکه می‌توانند با راهکارهای ساده، پروازی راحت، آرام و بدون استرس را در درجه اول برای خود کودک و والدین او و در نتیجه برای سایر مسافران هواپیما رقم بزنند.

با فراهم کردن شرایط مناسب و اقداماتی که می‌توان از قبل انجام داد، به خصوص در پروازهای بین‌المللی طولانی مدت با کودکان، مشکلات کمتری به وجود خواهد آمد و حتی اگر مشکلی هم بروز کند، راهکارهای بهتر و مؤثرتری برای مقابله با آن‌ها در اختیار والدین است. در این پست بهترین روش‌هایی که کودکان را برای سفر هوایی راحت و آرام آماده می‌کند آورده‌ایم؛ با راکوفلای همراه ما باشید.

تجربه سفر هوایی با کودکان

  • برنامه‌ریزی‌های پیش از سفر هوایی با کودکان

بهتر است حتی قبل از رزرو بلیط هواپیما، کودکان را نسبت به سفر مشتاق کنید. با این روش آن‌ها احساس می‌کنند در سفر برای تفریحاتشان برنامه‌ریزی کرده و به فکر آن‌ها هم بوده‌اید. هیجان رسیدن به مقصد باعث می‌شود کودکان خستگی مسیر را راحت‌تر تحمل کنند.

برای درگیر کردن ذهن کودکان به سفر می‌توانید تحقیقات مربوط به مقصد را با آن‌ها انجام دهید، به یافتن فعالیت‌های سرگرمی جذاب برای گروه سنی آن‌ها، موزه‌ها و رستوران‌ها و یا سواحل بپردازید، فیلم‌ها و عکس‌های جالب از مقصد را برایشان به نمایش گذاشته و چند کلمه از زبان و یا هنرهای محلی آن جا را به آن‌ها آموزش دهید.

می‌توانید در طول پرواز از کودکان بپرسید که در سفر چه تفریحاتی را می‌خواهند تجربه کنند و یا به محض فرود هواپیما و رسیدن به هتل چه کارهایی را دوست دارند انجام دهند. اسنک و میان وعده‌هایی را که از قبل تهیه کرده‌اید را به آن‌ها بدهید. به کودکان یاد بدهید در هواپیما دست‌سازه‌های هنری مربوط به مقصد سفر درست کنند و آن‌ها را به مهمانداران هدیه بدهند.

چطور کودکان را برای سفر آماده کنیم

در روز سفر چه باید کرد؟

اگر با کودکان سفر می‌کنید بهتر است زودتر از زمان معمول به فرودگاه بروید و زمان اضافی برای رسیدن به فرودگاه، گذراندن مراحل امنیتی، تحویل چمدان به کانتر پرواز، صدور کارت پرواز و یافتن گیت خروجی با وجود کودکان در نظر بگیرید. قطعا آخرین چیزی که در فرودگاه نیاز دارید، از دست دادن پرواز است؛ پس بهتر است خود را زودتر به فرودگاه برسانید. شاید اندکی معطل شوید اما قطعا معطلی را به از دست دادن پرواز و برنامه‌ریزی مجدد برای سفر ترجیح میدهید.

علاوه بر این، از قبل برای جمع کردن وسایل مورد نیاز کودک، مدارک شناسایی و گذرنامه وی، وسایل اسباب‌بازی و سرگرمی‌های داخل هواپیما، میان وعده‌های اضافی برای آن‌ها، لباس و پوشک به تعداد لازم، وقت بگذارید و با حوصله چمدان کودکتان را بچینید، تا در فرودگاه و زمان نزدیک به پرواز استرس کمتری داشته باشید. می‌توانید برای اطمینان از اینکه چیزی را از قلم نمی‌اندازید، یک چک لیست از وسایل مورد نیاز کودک تهیه کرده و خیالتان را راحت کنید.

راهنمای سفر هوایی با کودکان

انتخاب بهترین صندلی هواپیما برای کودکان

در هنگام سفر با کودکان باید صندلی خود را هوشمندانه‌تر انتخاب کنید. برای مثال جایی را انتخاب کنید که فضای کافی در قسمت جلوی صندلی آن‌ها وجود داشته باشد تا با بازکردن میز جلویی صندلی، کودک بتواند به راحتی از آن استفاده کرده و آزادانه حرکت کند و یا فاصله آن طوری نباشد که با سر و صدا کردن و لگد زدن به صندلی مسافران ردیف جلویی، آن‌ها را آزار دهد.

می‌توانید به مامور گیت فرودگاه بگویید که با کودکتان سفر می‌کنید و از آن‌ها بخواهید بهترین صندلی متناسب با سن او را به شما بدهد. صندلی‌های نزدیک به سرویس بهداشتی را انتخاب نکنید؛ چرا که رفت و آمد و سر و صدای آن، باعث برهم خوردن آرامش کودکان می‌شود. اگر با دو کودک سفر می‌کنید سعی کنید آن‌ها را در یک ردیف و در پشت سر والدین بنشانید تا برای غریبه‌ها ایجاد مزاحمت نکنند.

انتخاب بهترین صندلی هواپیما برای کودکان

چگونه کودکان را در طول پرواز سرگرم کنیم؟

سرگرم کردن کودکان در طول پرواز می‌تواند باعث شود زمان برای آن‌ها زودتر بگذرد. حتما وسایل سرگرم کننده مثل کاغذ و مدادرنگی، رنگ‌آمیزی، پازل، کتاب‌های متناسب با سن کودک، لگو و ... را در وسایل آن‌ها بگذارید. در طول پرواز کودکتان را به چالش بکشید و از او بخواهید تا برایتان یک هواپیما نقاشی کند. بازی فکری برای کودکان بزرگ‌تر می‌تواند جذاب باشد.

فراموش نکنید تبلت و یا تلفن همراه هوشمند و هدفون خود را نیز کاملاً شارژ کنید تا در هنگام پرواز بتوانید کودکتان را با فیلم‌ها و بازی‌های آن سرگرم کنید. چند اسباب بازی به عنوان جایزه برای کودک خریداری کنید و در طول پرواز برای رفتار خوبش به او بدهید.

سرگرم کردن کودکان در پرواز با هواپیما

کودک خود را در طول پرواز های طولانی بخوابانید.

در پرواز طولانی مدت با کودکان، سعی کنید شرایط مناسب برای خواب او را با آوردن پتو و بالشت مناسب، خواندن لالایی یا کتاب و تمام کارهایی که در خانه برای خواباندن وی انجام می‌دهید، فراهم کنید. حتی اگر عادت دارید راه بروید تا کودکتان بخوابد، می‌توانید با مشورت مهماندار پرواز در راهروی هواپیما او را بخوابانید.

خواباندن کودکان در پرواز

3 نکته درباره سفر با کودکان که لازم است بدانید.

1-مهم‌ترین دلیل بی‌قراری و گریه کودکان در هواپیما، درد گوش آن‌ها به دلیل تغییر فشار هواست. نوشیدن آب کافی و عمل بلعیدن می‌تواند به کاهش اثر تغییرات فشار هوا کمک کند؛ بنابراین قبل از پرواز مطمئن شوید کودک آب کافی نوشیده است. شیشه شیر و پستانک برای نوزادان و یا جویدن آدامس‌ و یا خوردن آب نبات در کودکان بزرگ‌تر باعث کاهش درد گوش آن‌ها خواهد شد.

2- لباس اضافی و پلاستیک زیپ‌دار همراه داشته باشید تا اگر لباس کودک کثیف شد بتوانید آن‌ها را تعویض کنید و لباس‌های کتیف را در کیسه پلاستیکی بگذارید.

3- تنقلات مختلف را بسته‌بندی کرده و در طول پرواز به کودک بدهید تا هم سر او را گرم کرده و هم چنانچه غذای هواپیما را دوست نداشت، گرسنه نماند.

دلیل گریه و گوش درد نوزادان در هواپیما چیست

date_range پنجشنبه 19 فروردین 1400 remove_red_eye 776 بازدید favorite_border 0 chat 0
ثبت نظر
chat 0